Fundacja „Po oparzeniu” powstała z myślą o nas wszystkich. Przecież każdemu z nas może zdarzyć się nieszczęśliwy wypadek – poparzenie. Warto więc wiedzieć, co robić, jak ratować siebie lub bliskich, gdy do poparzenia dojdzie.

Misją naszej fundacji jest podjęcie działań edukacyjnych w celu podniesienia świadomości na temat samych oparzeń, jak i prawidłowego postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy po oparzeniu.

Współpracujemy z wybitnymi ekspertami, którzy zechcieli podzielić się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem. Razem będziemy prowadzić akcje i programy skierowane nie tylko do dorosłych, ale również do dzieci i młodzieży.

Zarząd Fundacji

Anna Mossakowska-Ziemniak - Wiceprezes Zarządu Fundacji

Absolwentka wydziału pedagogiki oraz wydziału zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje doświadczenie zawodowe rozpoczynała w pracy w mediach – m.in. w Polskim Radio „Radio dla Ciebie”, w „Życiu Warszawy”, w Centrum Medialnym „Foksal”. Organizowała liczne akcje i programy edukacyjne, koncerty charytatywne , konferencje i kongresy. Specjalizuje się w tematach związanych ze zdrowiem. Opracowane i wdrożone przez nią programy to m.in.: Narodowy test sprawności fizycznej – program mający na celu sprawdzenie sprawność fizyczną, w różnych grupach wiekowych, Polaków. Test opracowany przez prof. Krzysztofa Zuchorę testował szybkość, wytrzymałość i sprawność poszczególnych partii mięśni. Ćwiczenia w ramach testu mógł wykonać każdy. Bawiła i testowała się cała Polska. Dołączyli piłkarze reprezentacji Polski oraz polscy olimpijczycy. Obudź w dziecku geniusza – program zachęcający rodziców do świadomej zabawy z dzieckiem. Wspólnie z psychologami został opracowany zestaw ćwiczeń na każdy dzień tygodnia. Zabawy proste jednak wszechstronnie wpływające na rozwój. Liczne telefony i listy z podziękowaniami świadczyły o olbrzymim powodzeniu i zapotrzebowaniu na ten rodzaj wsparcia rodziców. Zaśpiewaj mi Tato – to kolejna niezwykła akcja. Znani ojcowie śpiewali dzieciom hity z dzieciństwa. Marian Opania, Zbigniew Wodecki, Maciej Miecznikowski, Robert Klatt to tylko niektórzy z niezwykłego grona ojców, którzy śpiewając „Jadą, jadą misie”, „Był sobie król”, „Chodzi lisek koło drogi” pokazali, że z dzieckiem można spędzać czas na wiele sposobów dobrze się bawiąc. W Fundacji „Po oparzeniu” zajmuje się przygotowaniem programów edukacyjnych prezentujących pierwszą pomoc po oparzeniu. „Zaskoczyło mnie, jak wiele osób ulega poparzeniom, a tak niewiele wie jak pomóc sobie i innym. Cieszę się, że mogę wykorzystać swoje doświadczenia i włączyć się w tworzenie ciekawych akcji i programów edukacyjnych o tej tematyce”

Jordan Posmyk - Prezes Zarządu Fundacji

Pomoc innym to moja misja. Nie sposób przecież przejść obojętnie obok cierpienia drugiego człowieka – mówi Jordan Posmyk, Prezes Zarządu Fundacji „Po oparzeniu”. Jak podkreśla, rozumie tę misję nie jako „tylko słowa, ale przede wszystkim działanie”. Jordan Posmyk (ur. 1981 r.) rozpoczynał karierę jako technik ratownictwa - po ukończeniu Medycznej Szkole Policealnej im. Edmunda Biernackiego. Następnie był ratownikiem medycznym w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie. Doświadczenie w branży zdobywał także za Oceanem - między innymi jako stażysta w zespole medycznym Plano Fire Department w mieście Plano w stanie Texas (USA). W kraju podjął studia z zakresu zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Kolejny etap nauki stanowiły studia magisterskie na Wydziale Stosunków Międzynarodowych w Collegium Civitas. Zdobytą wiedzę i wszechstronne, także praktyczne doświadczenie z powodzeniem wykorzystał na stanowisku Kierownika Działu Rozwoju i Wdrożeń w firmie Paramedica Polska Mil-Sys Sp. z o.o. Zajmował się tam wdrożeniem nowych technologii i rozwiązań medycznych na rynku ratownictwa medycznego w Polsce. Nadzorował wieloośrodkowe badania kliniczne, sprawował nadzór nad rynkiem wojskowym przy wdrażaniu nowych technologii z obszaru medycyny pola walki. Od grudnia 2017 r. Prezes Zarządu Spółki. Od kwietnia 2019 Prezes Zarządu Spółki Burn Care Polska, następnie od maja 2021 Członek Zarządu Spółki Priceway. 26 lipca 2021 r. został powołany na stanowisko Prezesa Fundacji „Po oparzeniu”. Jak podkreśla Jordan Posmyk, pracując przez lata jako ratownik medyczny zaobserwował, że obywatelom bardzo brakuje wiedzy w zakresie pierwszej pomocy dotyczącej oparzeń. Jak dodaje, wielokrotnie widział, że ludzie w sytuacji kryzysowej - wobec oparzeń - ulegali panice, a pozbawieni podstawowych informacji o pierwszej pomocy, często szkodzili sobie bądź innym, a nie pomagali. Dlatego – zaznacza Jordan Posmyk – zdecydował o powołaniu do życia Fundacji „Po oparzeniu”. Jej celem jest rozpowszechnianie fachowej wiedzy na temat prawidłowych zachowań po oparzeniu. Mam nadzieję, że wiedza ta wielu osobom pomoże, a nawet uratuje życie, oszczędzi też poszkodowanym niepotrzebnych cierpień – mówi prezes Fundacji.

CHCĘ POMÓC
gdpr-image